Bohemia Jihlava

Jedna z tradycyjnych hut szkła, która znacząco przyczyniła się do rozgłosu jaki zyskał w świecie czeski kryształ.

Huta została założona w 1845 roku pod nazwą Jihlavske Sklarny Bohemia (Jihlawskie Huty Szkła Bohemia) w miejscowości Antoninov Dul nieopodal miasta Jihlava. Jej założycielem był Karl Anton.

Dzisiaj po różnego rodzaju zmianach organizacyjno prawnych huta nosi nazwę Bohemia Jihlava i kontynuuje szklarską tradycję.

A oto jak ludzie związani z hutą Bohemia Jihlava opisują to co robią:

" Przyzwyczailiśmy się tu, w hucie Jihlava, traktować szkło jako magiczną, ożywioną materię, która w kontakcie z ołowiem rozpromienia się cudownym blaskiem, podkreślającym każdy jej szczegół. Czeski kryształ zawiera 24% ołowiu i właśnie temu składnikowi zawdzięcza swój niezrównany blask i niesłabnące powodzenie. Zawartość ołowiu sprawia zarazem, że szkło jest miękkie i łatwe w obróbce, dając nieograniczone możliwości dekoracyjne. Nasze techniki cięcia kryształu wzmacniają efekt, wydobywając światło z każdej oszlifowanej płaszczyzny. Kolejną zaletą dużej zawartości ołowiu jest nieskazitelnie czyste szkło bez uwięzionych w środku bąbelków powietrza, szkło, które uderzone palcem dzwoni w niepowtarzalny sposób. Te wszystkie, unikalne cechy naszych wyrobów pomagają klientom odróżnić je od zwykłego szkła. Czeskie kryształy przybierają rozmaite olśniewające formy: karafek, szklanek, świeczników, waz, mis i inne, doskonałe na prezent z dowolnej okazji. "

Obecny asortyment oferowany przez Bohemia Jihlava ma nowoczesne wzornictwo oraz bardzo wysoki poziom artystyczny. Szkło jest idealnie przeźroczyste, przepięknie załamuje światło i często ma niesamowity wygląd.
Najbardziej spektakularne kolekcje huty Bohemia Jihlava to Sail, Glacier, Rocky i Calypso.
Wszystkie wyroby są ciężkie i masywne bo zostały odlane ze szkła kryształowego z zawartością ołowiu 24%.

Sail to kolekcja z grubego, ciężkiego szkła, która wygląda jakby była wyciosana z kamienia. Elementy kolekcji to karafka o pojemności 800 ml, szklanki, świecznik, wazon i kilka rodzajów miseczek. Patrząc od góry widać, że naczynia powstają na planie rombu, gdzie jedna para przeciwległych ścianej jest gładka a druga ciosana.

Glacier czyli lodowiec.
Ciężkie i masywne naczynia, których faktura nawiązuje do powierzchni lodowca. Liczne załamania powierzchni pięknie rozszczepiają swiatło i podkreślają kolor trunku. W skład kolekcji wchodzi karafka 900 ml, szklanki, świecznik, wazon i różnego rodzaju miski i patery.

Rocky to kolekcja która w swoim wyglądzie łączy cechy szkła gładkiego i ciosanego.
Najlepiej widać to na karafce i na szklankach. Góra jest cała gładka natomiast w dolnej części znajdują się poziome żłobienia.
Kolekcja składa się z karafki o pojemności 850 ml, niskich szklanek do whisky, świecznika, wazonów, popielniczki i dwóch rodzajów misek.

Zobacz inne huty szkła Bohemia:

 

Zapraszamy do zapoznania się w naszym sklepie z ofertą huty szkła Bohemia Jihlava

Galeria zdjęć:
BACK
Partnerzy serwisu Bohemia.pl
2013-2020 © Bohemia.pl Polska Bohemia Poland | Największy wybór czeskiego szkła kryształowego w Polsce
** Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów z witryny Bohemia.pl bez zgody autora zabronione.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net