Caesar Crystal Bohemiae

Hutę w 1861 roku założył Josef Schreiber, który był wiedeńskim biznesmenem. Huta szkła zlokalizowana jest w niewielkiej miejscowości Josefodol niedaleko miasteczka Svetla nad Sazavou.

Huta dobrze prosperowała aż do II Wojny Światowej. Po wojnie nastąpiło upaństwowienie i włączenie do przedsiębiorstwa państwowego produkującego szkło pod wspólną nazwą Bohemia.

W 1994 roku, po upadku komunizmu, nastąpiła prywatyzacja i huta została przekształcona w spółkę akcyjną o nazwie CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE.
Słowo 'Cezar' w nazwie huty nawiązuje do ostatnich prywatnych właścicieli - Braci Cesarz (bratia Cisaru).

Huta jest znana z ręcznej produkcji kryształów, które wytwarzane są unkatową techniką łączenia na gorąco (w momencie wydmuchiwania przez szklarza) dwuch warstw szkła kryształowego - przeźroczystej i barwionej.

Warstwa przeźroczysta znajduje się w środku a na nią nakładana jest warstwa barwiona. Następnie w procesie obróbki (zdobienia) warstwa zewnętrzna jest nacinana tak by odsłoniła się przeźroczysta warstwa wewnętrzna. W ten sposób powstają niesamowite zdobione kryształy.

 

Zobacz inne huty szkła Bohemia:

 

Zapraszamy do zapoznania się w naszym sklepie z ofertą huty szkła Caesar Crystal Bohemiae

Galeria zdjęć:
BACK
Partnerzy serwisu Bohemia.pl
2013-2020 © Bohemia.pl Polska Bohemia Poland | Największy wybór czeskiego szkła kryształowego w Polsce
** Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów z witryny Bohemia.pl bez zgody autora zabronione.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net