Kvetna

Huta szkła w Kvetnej to znany tradycyjny producent szkła, którego historia liczy sobie ponad 200 lat. Początki huty sięgają 1794 roku, kiedy to książę Lichtensteinu zdecydował się na budowę huty szkła na południowych Morawach, na terenach bogatych w dobrej jakości piasek kwarcowy. Na początku produkowano tam głównie szkło stołowe (szklanki, kieliszki, karafki etc), a z czasem szkło użytkowe i lampy.

Pod koniec XIX wieku jako nazwy huty zaczęto używać nazwy wsi Kvetna, w której była zlokalizowana huta. Właściciel huty promując markę Kvetna nadał jej rozgłos na światowych rynkach i firma otworzyła swoje składy w Londynie, Paryżu, Berlinie i Hamburgu.
W 1897 roku Kvetna Bohemia jako druga huta w Europie wprowadza zdobienie szkła metodą matowania.

Po 1945 roku huta była przedsiębiorstwem państwowym, a w latach 1990-2002 była częścią spółki Crystal Novy Bor (obecnie Crystalex Bohemia).

Nowy okres w historii huty szkła Kvetna Bohemia rozpoczął się w 2004 roku, gdy zyskała nowego inwestora i zaczął się jej rozwój.
W chwili obecnej Kvetna Bohemia należy do spółki (huty szkła) Crystalite Bohemia.

Kvetna Bohemia kontynuuje swoje tradycje w ręcznej produkcji (dmuchaniu) szkła oraz w jego zdobieniu. Posiada w swojej ofercie wiele kolekcji znanych i cenionych na całym świecie, w tym bardzo prestiżową kolekcję "Jessie".
Wiele kolekcji jest autorstwa bardzo znanych projektantów. Charakteryzują się oryginalnym i niepowtarzalnym kształtem oraz precyzyjnym wykonaniem.
Są to bardzo eleganckie wyroby.

 

Zobacz inne huty szkła Bohemia:

 

Zapraszamy do zapoznania się w naszym sklepie z ofertą huty szkła Kvetna Bohemia

Galeria zdjęć:
BACK
Partnerzy serwisu Bohemia.pl
2013-2020 © Bohemia.pl Polska Bohemia Poland | Największy wybór czeskiego szkła kryształowego w Polsce
** Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów z witryny Bohemia.pl bez zgody autora zabronione.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net