Crystalex Bohemia

Huta jest zloklizowana w miejscu, które jest jednym z historycznych centrów czeskiego szklarstwa. Są to okolice Novego Boru, niewielkiego miasteczka położonego w północno zachodnich Czechach u podnóża Gór Łużyckich. Rejon słynie z niezwykłej zdolności loklanych wytwórców i zdobników szkła.

Niewątpliwie w dużej mierze jest to zasługa szkoły, która znajduje się w pobliskim Kamenickym Senovie. Szkoła posiada wiele specjalistycznych kierunków i kształci wysokiej klasy mistrzów szklarskich.

Tradycjie szklarskie rejonu sięgają kilku stuleci a w przeciągu wieku XVIII i XIX skoncentrował się tam prawie cały przemysł wytwarzania szkła kryształowego kojarzony jako Bohemia.

Dzisiaj huta szkła Crystalex to czołowy czeski producent kieliszków ze szkła kryształowego.
Jego flagowe kolekcje to Angela, Claudia, Olivia i Viola.
Bardzo duża część kieliszków jest zdobiona zarówno mechanicznie jak i ręcznie. Niektóre kolekcje są ręcznie malowane srebrem, złotem lub złotem i platyną.

Najbardziej popularną serią jest Angela. Są to różnej wielkości kieliszki do wina, szampana, koniaku oraz do nalewek. Cechuje je charakterystyczny i rozpoznawalny kształt.
Jeżeli do kieliszków chcemy dobrać szklanki lub kieliszki do wódki to mamy do wyboru takie serie jak Ideal, Barline lub Club.
Podobnie jak w przypadku kieliszków dostępne są wersje gładkie lub zdobione.

Ponadto ciekawe wyroby z tej huty szkła to różnego rodzaju karafki i dekantery do wina, zestawy kieliszków z karafką, kufle i szklanki do piwa oraz wazony.

Zobacz inne huty szkła Bohemia:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą huty szkła Crystalex odwiedź sklep Crystalex Bohemia

Galeria zdjęć:
BACK
Partnerzy serwisu Bohemia.pl
2013-2020 © Bohemia.pl Polska Bohemia Poland | Największy wybór czeskiego szkła kryształowego w Polsce
** Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów z witryny Bohemia.pl bez zgody autora zabronione.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net